Osijek 2007.

  • PREMIJERE PROFESIONALNIH KAZALIŠTA I KAZALIŠNIH TRUPA
    priredio Goran Ivanišević © KULISA.eu


    HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE U OSIJEKU

    Michael Frayn
    Žamor oko scene (Kaos iza kulisa)
    redatelj Dražen Ferenčina
    premijera 3. veljače 2007.
    preveli Lada Kaštelan i Vinko Zgaga, scenograf Miljenko Sekulić, kostimografkinja Mirjana Zagorec, izbor glazbe Dražen Ferenčina
    izvode: Radoslava Mrkšić (Gđa Clackett), Vjekoslav Janković (Roger Tramplemain), Lidija Florijan (Vicki), Davor Panić (Philip Brent), Jasna Odorčić (Flavia Brent), Milenko Ognjenović (Provalnik), Velimir Čokljat (Redatelj), Mario Rade (Organizator i inspicijent), Anita Schmidt (Pomoćnica inspicijenta)

    Shelagh Stephenson
    Sjećanje vode
    redatelj Ivica Šimić
    premijera 17. ožujka 2007.
    prevoditeljica Lara Hölbling Matković, scenografkinja Tanja Lacko, kostimografkinja Mirjana Zagorec, glazba Igor Karlić
    izvode: Nela Kocsis (Mary), Mira Perić Kraljik (Vi), Tatjana Bertok-Zupković (Teresa), Sandra Tankosić (Catherine), Velimir Čokljat (Mike), Davor Panić (Frank)

    Henrik Ibsen
    Heda Gabler
    redatelj Ivica Kunčević
    premijera 23. svibnja 2007.
    prevoditelj Srećko Freundlich, scenograf Ivica Prlender, kostimografkinja Danica Dedijer, skladatelj Neven Frangeš
    izvode: Vjekoslav Janković (Jörgen Tesman, državni stipendist za povijest civilizacije), Nela Kocsis (Hedda, njegova žena), Ana Stanojević (Gospođica Juliana Tesman, njegova teta), Lidija Florijan (Gospođa Elvsted), Velimir Čokljat (Sudac Brack), Slavko Juraga (Ejlert Lövborg), Ljiljana Krička-Mitrović (Berta, Tesmanova kućna pomoćnica)

    Miroslav Međimorec
    Zastave, barjaci, stjegovi
    redatelj Georgij Paro
    premijera 7. prosinca 2007.
    dramaturg Georgij Paro, scenografkinja i oblikovateljicasvjetla Dinka Jeričević, kostimografkinja Marija Žarak, skladatelj, izbor i obrada tonske kulise Davor Rocco, pomoćnik redatelja i scenski pokret Miljenko Vikić, asistentice redatelja Tamara Kučinović i Mirela Matošević, asistent oblikovatelja svjetla Josip Ružička, inspicijent Eduard Srčnik, šaptačica Zrinka Stilinović
    izvode (redoslijedom pojavljivanja na sceni): Davor Molnar (Prvi scenski radnik), Majkl Mikolić (Drugi scenski radnik), Draško Zidar (Miroslav Krleža), Dragan Despot (Kamilo Emerički (Mirković)), Milenko Ognjenović (Pristav), Matija Kezele (Prvi žandar), Goran Guksić (Drugi žandar), Slavko Juraga (Ambroz Emerički), Jasna Odorčić (Eleonora Emerički), Augustin Halas (Butler Mika), Damir Lončar (Amadeo Trupac), Franjo Kuhar (Joja), Nenad Tudaković (Horvat, viši činovnik Ministarstva vanjskih poslova NDH), Zorislav Štark (Petrinović, pristav u MVP NDH), Miroslav Čabraja (Županić, niži pristav u MVP NDH), Jadran Grubišić (Prvi činovnik u MVP NDH), Hrvoje Perc (Drugi činovnik u MVP NDH), Davor Kovač (Treći činovnik u MVP NDH), Marija Kolb, Slavica Benevrekić, Marta Bolfan, Ivana Boras, Danijela Božičević, Ivor Dobrić, Dražen Karlić, Marija Knežević, Jasna Komendanović, Petar Konkoj, Tamara Kučinović, Snežana Lubina, Mirela Matošević, Martina Paulay, Luka Piljić, Ivica Rebić, Ivana Soldo, Lino Srčnik, Marina Šoš, Lovro Vukomanović, Dalibor Tordinac (Žene, djeca, domobrani, ustaše, Nijemci, partizani), Milenko Ognjenović (Partizanski vodnik), Matija Kezele (Prvi partizan u pratnji), Goran Guksić (Drugi partizan u pratnji), Zrinka Stilinović (Partizanka), Mario Rade (Domobranski časnik), Nela Kocsis (Emmanuela, Kamilova prva tajnica), Goran Smoljanović (Partizanski ofi cir), Matija Kezele (Prvi partizan), Goran Guksić (Drugi partizan), Mislav Stanojević (Prvi ustaša), Ivan Peko (Drugi ustaša), Horvat Majcan (Svećenik Šiško), Milenko Ognjenović (Oficir UDBE, istražitelj), Zrinka Stilinović (Sekretarica), Goran Guksić (Prvi stražar), Matija Kezele (Drugi stražar), Damir Baković (General Joža / susjed Joža), Radoslav Spitzmüller (Stjepan, Krležin vozač), Marija Kolb (Lidija, Krležina tajnica), Marta Bolfan, Tomislav Bundić, Jadran Grubišić, Petar Konkoj, Davor Kovač, Tamara Kučinović, Mirela Matošević (Studenti – demonstranti), Milenko Ognjenović (Milicioner), Matija Kezele (Prvi milicioner u pratnji), Goran Guksić (Drugi milicioner u pratnji), Draško Zidar (Blithauer (Miroslav Krleža)), Velimir Čokljat (Nielsen (Dr. Franjo Tuđman)), Mira Perić Kraljik (Ankica Tuđman), Radoslav Spitzmüller (Prvi grobar), Augustin Halas (Drugi grobar), Ivana Soldo (Dijana, Kamilova tajnica), Milenko Ognjenović (Agent – provokator), Augustin Halas (Konobar), Radoslav Spitzmüller (Vatrogasac), Marta Bolfan (Sobarica), Hrvoje Perc (Teklič) (U predstavi sudjeluje zbor Opere HNK)


    DJEČJE KAZALIŠTE BRANKA MIHALJEVIĆA, OSIJEK

    Hans Christian Andersen Lada Festini Jensen
    Sanak
    redatelj Zvonko Festini
    premijera 8. veljače 2007.
    dramatizacija Lada Festini Jensen, autorica pjesama Marija Leko, scena, lutke, kostimi Vesna Balabanić, glazba Ivica Murat, koreografkinja Zaga Živković, oblikovanje svjetla Igor Elek, asistentica redatelja Aleksandra Colnarić
    izvode: Aleksandra Colnarić (Tonči Sklopioči), Đorđe Dukić (Gospodin, Pradjed, Mjesec), Lidija Helajz (Dječak Jakov), Inga Šarić (Djevojčica Matilda, Duh, Miš), Areta Ćurković (Snježna kraljica, Zvijezda, Slovo, Duh, Miš), Snježana Ivković (Djevojčica sa žigicama, Zvijezda, Slovo, Duh, Miš, Mjesec), Zvjezdana Bučanin (Kraljevna na zrnu graška, Miš - veliki svat, Bilježnica, Slovo), Zoran Grkinić (Kišobran, Smrt)

    Zlatko Krilić
    Jaje
    redatelj Matjaž Latin
    premijera 8. svibnja 2007.
    scena, lutke, kostimi Iva-Matija Bitanga, Leo Vukelić, glazba Sebastijan Duh
    izvode: Inga Šarić, Lidija Helajz, Tihomir Grljušić

    Nina Mitrović
    Velika, velika zemlja Oz
    (po motivima Čarobnjaka iz Oza i Čudesne zemlje Oz Lymana Franka Bauma)
    redatelj Zlatko Sviben
    premijera 10. srpnja 2007.
    (u koprodukciji s => 7. osječkim ljetom kulture, Osijek)

    Iva Peřinová
    Bajka na dlanu
    redateljica Michaela Homolova
    premijera 21. rujna 2007.
    prijevod i prepjev Jindra Mala i Vesna Tomičić, scena, lutke i kostimi Barbora Jakubkova, glazba Miroslav Ošanec, scenski govor Alma Vančura, autor projekta Petr Válek, oblikovanje rasvjete Igor Elek
    izvode: Ivica Lučić (Glumac), Aleksandra Colnarić (Zima i Ljeto), Areta Ćurković (Proljeće i Jesen), Snježana Ivković (Snješka 1, Žaba, Kornjača), Zvjezdana Bučanin (Snješka 2, Riba), Đorđe Dukić (Oskar 1, 2, 3, 4, 5, Slavuj, Glista, Kamen)


    7. OSJEČKO LJETO KULTURE, OSIJEK

    Nina Mitrović
    Velika, velika zemlja Oz
    (po motivima Čarobnjaka iz Oza i Čudesne zemlje Oz Lymana Franka Bauma)
    redatelj Zlatko Sviben
    premijera 10. srpnja 2007.
    (u koprodukciji s Dječjim kazalištem Branka Mihaljevića, Osijek)
    suradnik za scenski pokret i pomoćnik redatelja Velimir Velev, scenografkinje i kostimografkinje Nina Bačun i Roberta Bartolović, autor scenske glazbe Igor Valeri, suradnik za oblikovanje svjetla Zoran Najdenov, savjetnica za scenski govor Alma Vančura-Malbaša, asistentica redatelja Tamara Kučinović
    izvode: Areta Ćurković (Buba Rotirka, pametnjakovićka, biznismenka, trgovačka putnica), Amanda Prenkaj/Marta Bolfan (Dorothy, izgubljena curica), Mladen Vujčić (Strašilo, punjeno prvoklasnom slamom i lovom), Ivana Soldo (Limeni, drvosječa), Đorđe Dukić (Plišani, lav), Jadran Grubišić (Ujak Oz, prvo čarobnjak, a onda obični čovječuljak), Lidija Helajz (Tik-Tak, najtočniji živi sat, General Curica), Aleksandra Colnarić (Prva curica vojnik, Zla vještica od Zapada, Crvenokosa Glinda), Snježana Ivković (Druga curica vojnik, Mali brkati zeleni čuvar, Granato drvo), Tamara Kučinović (Zla vještica od istoka)

    Tom Stoppard
    Rosencrantz i Guilderstern su mrtvi
    redatelj Zlatko Sviben
    premijera 16. srpnja 2007.
    prijevod Antun Šoljan, prijevod ulomaka iz Hamleta Williama Shakespearea Milan Bogdanović, dijelom Josip Torbarina i Mate Maras, scenski pokret Velimir Velev, scenska glazba Igor Valeri, scenski kostim Marita Ćopo, oblikovanje svjetla Zoran Najdenov, savjetnica za scenski govor Alma Vančura-Malbaša, asistenti Goran Smoljanović, Dunja Fajdić
    izvode: Rakan Rushaidat (Rosencrantz), Franjo Dijak (Guilderstern), Božidar Alić (Prvi glumac), Mladen Vujčić (Hamlet), Katarina Arbanas (Ofelija), Miroslav Čabraja (Klaudije), Lucija Barišić (Gertruda), Slaven Špišić (Plonije, Fortinbras), Goran Smoljanović (Vojnik), Petar Konkoj (Prvi Poslanik), Goran Guskić (Drugi Poslanik), Andrea Giordani, Goran Guskić, Ivana Horvat, Vedran Komerički, Sanja Milardović, Petar Konkoj, Goran Zelić (Glumačka družina)
    Glazbenici: Andrea Giordani, Ivana Horvat, Vedran Komerički, Petar Konkoj, Sanja Milardović, Goran Zelić i Goran Guskić