Ostali gradovi 2008.

  • PREMIJERE PROFESIONALNIH KAZALIŠTA I KAZALIŠNIH TRUPA
    priredio Goran Ivanišević © KULISA.eu


    HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE U VARAŽDINU

    Miroslav Krleža
    Vučjak
    redatelj Ivica Kunčević
    premijera 25. siječnja 2008.
    scenogaraf Ivica Prlender, kostimografkinja Danica Dedijer, glazba Neven Frangeš, koreografija i scenski pokret Đurđica Kunej, oblikovatelj svjetla Zoran Mihanović, asistentica redatelja Barbara Rocco
    izvode: Robert Plemić (Horvat), Barbara Rocco (Marijana), Ljiljana Bogojević (Eva), Zvonimir Zoričić (Hadrović / Otac Horvatov), Stojan Matavulj (Pantelija), Ivica Pucar (Jura), Berislav Tomičić (Mitar), Slavko Juraga (Lazar), Zvonimir Jelačić (Perekov Juro), Vesna Stilinović (Evina mati / Mati Horvatova), Zvonko Zečević (Lukač / Doktor Strelec), Žarko Savić (Tomerlin / Šef redaktor), Zoran Kelava (Polugan / Treći član Šk. odbora ), Željko Mavrović (Venger), Darko Plovanić (Metteur), Gordana Slivka (Korektorica)
    djeca: Franka Kos, Paula Fruk, Mate Grgić/Ena Zernec, Nera Meliš, Mateo Makšan
    plesači: Mirna Košir, Nikolina Margetić, Vida Rak, Tena Rak, Nevena Kereša, Dora Markotić, Ines Košmerl, Ena Majcen, Saša Jakšić

    Marin Držić
    Dundo Maroje
    redatelj Vasilij Senin
    premijera 25. rujna 2008.
    pročitajte kritiku Goran Ivaniševića
    pročitajte kritiku Tomislava M. Bonića

    scenograf i oblikovatelj svjetla Vasilij Senin, dramaturg Vladimir Stojsavljević, kostimografkinja Doris Kristić, koreografkinja Davorka Čorko-Rodeš, skladatelj Frano Đurović, jezična savjetnica za dubrovački govor Marija Kohn, asistentica redatelja Jagoda Kralj Novak, asistent scenografa Slaven Edvin Bot, suradnica kostimografkinje Đurđa Janeš, osobne prevoditeljice Vasilija Senina Viktorija Đumlija i Katarina Todorova
    izvode: Ljiljana Bogojević (Dugi Nos, negromant (u prologu)), Sreten Mokrović (Dundo Maroje), Stjepan Perić (Maro Marojev, njegov sin), Mijo Pavelko (Bokčilo, tovernijar, sluga Dunda Maroja), Berislav Tomičić (Popiva, sluga Marov), Helena Minić (Pera, na mušku obučena, vjerenica Marova), Vesna Stilinović (Baba Perina), Jagoda Kralj Novak (Laura, (Mande Krkarka), kurtizana), Sunčana Zelenika Konjević (Petrunjela, djevojka Laurina), Ivica Pucar (Ugo Tudešak), Đorđe Kukuljica (Pomet Trpeza, sluga Ugov), Anđelko Petric (Niko), Šiško Horvat Majcan (Pijero mladi Dubrovčani), Zoran Kelava (Vlaho), Hana Hegedušić(Sadi, Jevrejka), Zdenko Brlek (Kapetan), Mirna Košir, Sara Ipša, Saša Jakšić, Tena Rak, Dora Markotić, Ena Majcen (Rimljani, Našijenci)

    Vladimir Stojsavljević
    Nikola Sedmi
    redatelj Romano Bogdan
    premijera 4. prosinca 2008.
    (u Čakovcu)
    (koprodukcija s => Centrom za kulturu Čakovec)


    SCENA ZVONIMIR ROGOZ HNK U VARAŽDINU

    David Farr
    Naočale Eltona Johna
    redateljica Ksenija Krčar
    premijera 26. ožujka 2008.
    prevoditelj Vadimir Cvetković Sever, scenograf Slaven Edvin Bot, kostimografkinja Ida Posavec Križ, izabor glazbe Siniša Medved i Ksenija Krčar
    izvode: Marinko Prga (Bill), Ivan Glowatzky (Dan, njegov brat), Stjepan Perić (Shaun, u Danovom glazbenom sastavu), Berislav Tomičić (Tim, u Danovom glazbenom sastavu), Maja Kovač (Amy, mjesna nogometna navijačica), Jadranka Krajina (Julie, mještanka)


    DJEČJA I LUTKARSKA SCENA HNK U VARAŽDINU

    Vesna Kosec-Torjanac
    Mož i Žena (ili: Moški i ženski posli; Zapraf: rog opera s dilemom »Ali bu zutra curelo«)
    redatelj Dubravko Torjanac
    premijera 26. listopada 2008.
    scenograf i kostimograf Ivan Duić, skladatelj Igor Baksa, asistent redatelja Romano Bogdan
    izvode: Igor Golub (Mož), Jelena Dokleja (Žena), Matija Kezele (Pajdaš Lojzek), Marija Kolb (Soseda), Tasjenka Štrek (Ciganica Roza), Davor Dokleja (Poštar, Sosed)

    Zvonimir Balog
    Nećko Svojeglavečko
    redateljica Barbara Rocco
    premijera 9. studenog 2008.
    scenografija i lutke Ivan Duić, kostimografkinja Barbara Rocco, scenski pokret Berislav Tomičić, skladatelj Petar Eldan, dizajner svjetla Marijan Štrlek
    izvode: Karolina Horvat (Nećko, Beba Slon), Ivana Krizmanić (Mama Ivanka), Barbara Rocco (Susjeda Julka, Baka, Teta Cijeta, Mama Slon), Berislav Tomičić (Deda, Stric Mijo, Tata Tomislav), Beti Lučić (Papiga, Tata Slon, Medicinska Sestra)


    KLUB EUROPA MEDIA HNK U VARAŽDINU

    (prema njemačkoj priči Der Teufel Heufel und der Bauer Auer)
    Vrak Mrak i Seljo Beljo iliti Velki požar vu Varažlinu! iliti Zdiganje cirkve Svetega Florijana
    redatelj Dubravko Torjanac
    premijera 15. listopada 2008.

    scenograf i kreator lutaka Ivan Duić, glazba Igor Baksa i etno band Komedija
    izvode: Mirjana Sinožić (Vrak Mrak), Goran Koši (Seljo Beljo), Marija Kolb (Pucek Štrucek), Morana Dolenc (Varažlinska cirkva, Varažlinski biškup, Kip V. Jagiča, Bager, Glavna roda, Iskra, Sveti Florijan)


    BJELOVARSKO KAZALIŠTE

    Marijana Nola
    Iluzija iza kulisa
    redateljice Nina Kleflin, Ivana Peroš
    premijera 9. svibnja 2008.
    kostimografkinja Marija Šarić Ban, scenograf Igor Pauška
    izvode: Mario Petreković, Matija Jakšeković Alan Katić, Asja Jovanović Potočnjak, Damir Šaban, Ivo Raič, Ana Maras, Milan Markovinović, Milan Marković, Margareta Fabičević, Mario Milašinović, Danijel Kurjaković, Ivana Marušić, Kristijan Došen


    MERKURI TEATAR, BJELOVAR

    Matjaž Koman, Jasmina Šogolj
    Djevojčica i roda
    redatelji Matjaž Koman i Jasmina Šogolj
    premijera 6. svibnja 2008.
    scenografi i kostimografi Ma­tjaž Koman i Jasmina Šogolj
    izvode: Jasmina Šogolj (Djevoj­čica), Matjaž Koman (Roda)

    Richard Stockwell
    Savršen plan... za ubojstvo!
    redatelji Jasmina Šogolj i Matjaž Koman
    premijera 13. svibnja 2008.
    scenografi i kostimografi Ma­tjaž Koman i Jasmina Šogolj
    izvode: Matjaž Koman, Jasmi­na Šogolj


    KAZALIŠTE ULYSSES, BRIJUNI

    Albert Camus
    Kaligula
    redatelj Tomaž Pandur
    premijera 2. srpnja 2008. (u Budvi)
    (koprodukcija s Pandur.Theaters, Grad Teatar Budva, Ohridsko leto, Mittelfest i => Gradsko dramsko kazalište Gavella, Zagreb)

    Romeo i Julija '68
    redateljica Lenka Udovički
    premijera 14. kolovoza 2008.
    dramaturginja Tena Štivičić, skladatelj Nigel Osborne, scenograf Zlatko Kauzlarić – Atač, kostimografkinja Bjanka Adžić-Ursulov, oblikovatelj zvuka Davor Rocco, oblikovatelj svjetla Deni Šesnić, oblikovatelj videa Marin Lukanović
    izvode: Maja Posavec, Ksenija Marinković, Linda Begonja, Katarina Bistrović-Darvaš, Slavica Knežević, Barbara Prpić-Biffel, Dražen Čuček, Damir Šaban, Mladen Vasary, Damir Poljičak, Ivan Đuričić, Nebojša Borojević, John Francis Kern, Jesse Saler, Chris-Gerard Heyward, Adam Haas Hunter
    glazbenici: Vedran Božić, Branko Bogunović – Pif, Darko Krznarić, Krešimir Randić, Aidan Burke


    CENTAR ZA KULTURU ČAKOVEC

    Vladimir Stojsavljević
    Nikola Sedmi
    redatelj Romano Bogdan
    premijera 4. prosinca 2008.
    pročitajte kritiku Olge Vujović

    (koprodukcija s Hrvatskim narodnim kazalištem u Varaždinu)
    dramaturginja Vesna Đikanović, scenograf Drago Broz, kostimografkinje Jasna Ranić i Marjeta Masten, skladatelj Dejan Vuk-Greendwarf, oblikovatelj svjetla Slaven Edvin Bot, asistentica redatelja Vesna Stilinović
    izvode: Igor Golub (Nikola Zrinski, grof i ban), Marina Kostelac (Sofija Löbel, njegova žena), Šiško Horvat Majcan (Adam, njihov sin), Janko Popović Volarić (Petar Zrinski, grof), Sunčana Zelenika-Konjević (Katarina Frankopan, njegova žena), Judita Franković (Jelena, njihova najstarija kćer), Matija Kezele (Ivan, njihov sin), Karolina Horvat (Zora, njihovo najmlađe dijete), Vesna Stilinović (Magdalena Seche, majka Nikole i Petra), Ljiljana Bogojević (Sofija Bhatori, kneginja), Zdenko Brlek (Franjo Nadasdy, vrhovni sudac Carevine), Darko Milas (Rajmund Montecuccoli, carski general), Beti Lučić (Janica, sobarica), Davor Dokleja (Josip, konjušar)


    GRADSKO KAZALIŠTE ZORIN DOM, KARLOVAC

    Sanja Ivić
    Osobne stvari
    redatelj Zvonimir Ilijić
    premijera 15. svibnja 2008.
    pročitajte kritiku Olge Vujović

    scenografkinja Dinka Jeriče­vić, kostimograf Igor Dobra­nić, oblikovanje svjetla Robert Pavlić, skladatelj Neven Zebić
    izvode: Ksenija Pajić, Matija Prskalo, Zijad Gračić, Željko Šestić, Mladen Čutura


    LUDENS TEATAR, DOM MLADIH, KOPRIVNICA

    Alan Ayckbourn
    Normanovska osvajanja
    redateljica Franka Perković Gamulin
    premijera 25. listopada 2008.
    scenograf Zlatko Kauzlarić – Atač, kostimografkinja Marita Ćopo, svjetlo Zdravko Stolnik, prijevod Tanja Novak, producent Sven Šestak
    izvode: Iva Visković (Vera), Anita Matić-Delić (Stela), Jelena Hadži-Manev (Ana), NPetar Leventić (Norman), Ozren Grabarić (Robi), Igor Kovač (Tom)

    Tinta, let i topla voda
    redateljica Nora Krstulović
    premijera 16. studenoga 2008.
    dramaturginja Maja Sviben, scenografija SKROZ, kostimografkinja Marita Čopo
    izvode: Sven Jakir (Slavoljub Penkala), Jelena Hadži-Manev (Emilija Penkala)


    GRADSKO KAZALIŠTE POŽEGA

    Hans Xaver Kroetz
    Nagon
    redatelj Matjaž Latin
    premijera 29. listopada 2008.
    prijevod teksta Pavo Marinković, scenografija i kostimografija Leo Vukelić i Iva Matija Bitanga, izbor glazbe Matjaž Latin, inspicijent Marija Matijanić, dizajn rasvjete Olivije Marečić, ton Ivan Bajt, rasvjeta Goran Krmpotić, majstor scene Renato Pok
    izvode: Antonija Stanišić, Jelena Vukmirica, Ljubo Zečević, Ivan Vukelić

    Jozef Hader i Alfred Dorfer
    Indija
    redatelj Marius Schiener
    premijera 27. studenog 2008.
    pročitajte kritiku Olge Vujović

    scenografija Iva Matija Bitanga i Leo Vukelić, kostimografija Marita Ćopo, oblikovatelj svjetla Olivije Marečić, asistentica režije i produkcije Ljubica Obradović, izbor glazbe Marius Schiener, producenti Pavo Marinković i Tomislav Čmelar, rasvjeta Goran Krmpotić, ton Ivan Bajt, inspicijenti Marija Matijanić, Sanja Galić, scena Renato Pok, garderobijerka Ljiljana Rodić
    izvode: Damir Šaban (Slavko Zlobinski), Nenad Cvetko (Miljenko Kožarić), Tomislav Čmelar (Gostioničar, Liječnik)


    ISTARSKO NARODNO KAZALIŠTE – GRADSKO KAZALIŠTE PULA

    Milan Rakovac
    ‘Riva i druxi (Stižu drugovi), la nostra storia amara
    redatelj Lary Zappia
    premijera premijera 6. ožujka 2008. (u Puli)
    (koprodukcija s => Hrvatskim narodnim kazalištem Ivana pl. Zajca Rijeka)

    Branko Lučić
    Furbaćona
    redatelj Jasminko Balenović
    premijera 2. listopada 2008.
    (storeno po komedije Angela Beolca Ruzzantea La Moscheta (Mušica))
    scenograf Robert Pauletta, kostimografija i izrada kostima Marinela Jeromela, skladatelj Bruno Krajcar, oblikovatelj svjetla Marko Bolković, suradnica za scenski pokret Andrea Gotovina, savjetnik za čakavski dijalekt Rudolf Ujčić, izrada scenografije Ivan Dobran i Silvio Živković, majstor scene Goran Šaponja, majstor svjetla Dario Družeta, majstor tona Miodrag Flego, garderobijerka / rekviziterka Desanka Stjepanović, inspicijent Manuel Kaučić
    izvode: Denis Brižić (Žvane, kum), Romina Vitasović (Marjuča, Pepićeva žena), Rade Radolović (Marinajo (Trieštin)), Teo Tiani (Pepić), Alfredo Kociančić (Škovacin (prolog))

    David Colin Simpson
    Djevojačka večer
    redateljica Violeta Tomić
    premijera 15. studenoga 2008.
    pročitajte kritiku Ive Rosande Žigo

    kostimografija, scenografija i izbor glazbe Violeta Tomić, koreograf Miha Lampič, koscenografi Ivan Dobran i Silvio Živković, izvršna kostimografkinja Desanka Stjepanović, oblikovatelj Svjetla Dario Družeta, inspicijent Manuel Kaučić, majstor scene Goran Šaponja, majstor svjetla Dario Družeta, majstor tona Miodrag Flego, garderobijerka / rekviziterka Desanka Stjepanović, izrada scenografije Udruga Indigoria Pula
    izvode: Mirjana Sinožić (Teta Iva), Mia Krajcar (Nikolina), Nina Kaić (Sara), Lana Gojak (Jana), Teodor Tiani (Toni), Ivan Blagajčević (Robi), Sebastjan Starič (Dario), Zoran Josić (Filip)

    Ana Tonković Dolenčić
    Tablica dijeljenja
    redatelj Ivan Leo Lemo
    premijera 6. prosinca 2008.
    pročitajte kritiku Olge Vujović

    autorica glazbe Tamara Obrovac, scenografkinja Vesna Režić, kostimografkinja Mirjana Zagorec, koreografkinja Andrea Gotovina, oblikovatelj svjetla Dario Družeta, inspicijent Manuel Kaučić
    izvode: Božidar Smiljanić, Teodor Tiani, Zoran Josić, Toni Jeričević, Kazuhiro Tamari


    FERR, PULA

    Steve Galluccio
    Mambo Italiano
    redatelj Robert Raponja
    premijera 12. veljače 2008. (u Splitu)
    (u koprodukciji sa => Grad­skim kazalištem mladih Split i Hrvatskom kazališnom ku­ćom Zadar)


    KRISTALNA KOCKA VEDRINE / GRADSKO KAZALIŠTE SISAK

    Artur Grabowski
    Vrline zapadne civilizacije
    redatelj Damir Munitić
    premijera 11. veljače 2008.
    (u koprodukciji s ADU, Za­greb)
    izvode: Iva Visković, Karla Brbić, Tomislav Krstanović, Mitja Smiljanić, Goran Bog­dan, Una Širanović, Vedran Živolić, Ana Majhenić

    David Harrower
    Kos
    redatelj Zijah A. Sokolović
    premijera 20. veljače 2008.
    prijevod Selma Dimitrijević, scenografija Igor Pauška, ko­stimografija Leo Kulaš, glazba Irena Popović, fotografija Senka Sokolović, dizajn Sil­vio Parisi, dramaturg Selma Sokolović, tehnika Nenad Ro­žanković, Zdravko Kovačević
    izvode: Olga Pakalović (Una), Zijah A. Sokolović (Ray)

    Vesna Kosec-Torjanac
    Tko je najjači?
    redatelj Dubravko Torjanac
    premijera 6. prosinca 2008.

    izvode: Dina Đuka, Goran Smoljanović, Marija Kolb, Zoran Kelava


    ŠIBENSKO KAZALIŠTE, ŠIBENIK

    Rainer Maria Mujcek (Tahir Mujičić)
    Babina guica ili Posljednja video-vrpca
    redateljica Ivica Boban
    premijera 23. veljače 2008.
    (predstavu je realizirao => HNK u Splitu u suradnji sa Šibenskim kazalištem)

    Marijana Nola
    Fantazija
    redateljica Nina Kleflin
    premijera 28. kolovoza 2008.
    pročitajte kritiku Jordanke Grubač

    autori glazbe Saša Miočić i Nera Stipičević, suradnica za scenski pokret Dženita Imamović, scenograf Vedran Ivanković, kostimografkinja Sara Lovrić Caparin, oblikovatelj rasvjete Joško Bakula, inspicijent i asistent producenta Sergej Mioč, organizatorica Jadranka Šestan, producent - propagandist Željko Koloper, produkcijski suradnik Jasenka Ramljak, šaptačica Julija Martinović, glazbeni korepetitor Dražen Marković, fotografije Ante Baranić, šef tehnike Branko Lovrić Caparin, pomoćnik šefa tehnike i svjetlosni efekti Anđelko Babačić, tehničari tona i rasvjete Josip Bakula i Živko Gulin, šminka Rade Periša
    izvode: Frane Perišin (Maestro Rudolf Baumayer), Nera Stipičević (Anka Prpalo), Branimir Bubica (Tomislav Lukšić), Vedran Mlikota (Jere Bubalo), Sanja Toth (Klara Ružić), Franka Klarić (Sanja Majetić), Mate Gulin (Mate Prpalo), Jasminka Antić (Katarina Baumayer), Nikola Urukalo (TV-voditelj), Sara Lovrić Caparin, Sergej Mioč, Ivan Ramljak, Jere Svračak, Jadranka Šestan, Stipe Tomić (prolaznici, prodavači na tržnici, članovi opernog ansambla)


    KAZALIŠNA UDRUGA TALIJA, ŠIBENIK

    Kad je Jakša bio mali
    realizacija Mate Gulin
    premijera 14. travnja 2008.
    izbor poezije Mate Gulin, sce­nografija Borko Čelar, glazba Mira Grujić, art Toni Eterović
    izvode: Luka Blaić, Ivana Bra­ica, Anđela Buneta, Hrvoje Dragičević, Petra Garma, Iris Grgurina, Paula Jurković, Lana Laća, Lucija Lučev, Sara Sladoljev, Lucija Stjelja, KAr­men Šparada, Karmen Trojan, Alan Vranić, Mate Vukšić


    SCENA GORICA PUČKO OTVORENO UČILIŠTE VELIKA GORICA

    François-Michel Pesent
    Sympathy for the Devil
    redatelj François-Michel Pesenti
    premijera 27. ožujka 2008.
    (koprodukcija s => Teatrom &TD, Zagreb i Théâtre du Po­int Aveugle, Francuska)

    Darko Japelj/Božidar Prosenjak
    Mišobox
    redatelj Darko Japelj
    premijera 4. svibnja 2008.
    izrada lutke Vesna Balabanić, glazba TV (Tin Ostreš i Vili Miličević), portret miša Ivan Fijolić, scenografija Rene Gju­rašin
    izvodi: Luka Peroš

    Hans Christian Andersen
    Postojani kositreni vojnik
    redatelj Robert Walt
    premijera 26. lipnja 2008.
    dramatizacija Magdalena Lupi, songovi Enes Kišević, koreografija Silvija Marchig, kostimografkinja Ana Savić Gecan, scenografija Ben Cain i Tina Gverović, video Marko Boško, skladatelj Mitja Vrhov­nik Smrekar
    izvode: Ante Krstulović, Slavko Sobin, Iva Visković, Martina Vrbos, Nikola Zdelarplesači: Vladimir Smud, Dino Berenski i Hrvoje Lučić

    Bernard-Marie Koltès
    Pijani proces
    redatelj Ivica Buljan
    premijera 9. listopada 2008.
    pročitajte kritiku Matka Botića

    prevoditelj Ivica Buljan, scenograf David Lušičić, kostimografkinja Ana Savić Gecan, skladatelj Mitja Vrhovnik Smrekar, oblikovanje svjetla Nikša Mrkonjić
    izvode: Stipe Kostanić (Rodion Romanovič Raskoljnikov, ubojica), Ivica Vidović (Marmeladov, alkoholičar), Zoran Prodanović Prlja (Porfirij, policijski inspektor), Enes Kišević (Svidrigajlov, raspuštenik), Ana Karić (Marmeladova, druga žena Marmeladova), Gordana Gadžić (Raskoljnikova, Rodionova majka), Goran Bogdan (Razumihin, usamljeni prolaznik), Ana Vilenica (Dunja, Rodionova sestra), Lucija Šerbedžija (Sonja, kći Marmeladova)


    GRADSKO KAZALIŠTE JOZA IVAKIĆ, VINKOVCI

    Mark Haddon
    Čudan događaj sa psom u neko doba noći
    redatelj Robert Raponja
    premijera 23. veljače 2008.
    (u suradnji s Umjetničkom akademijom u Osijeku)
    dramatizacija Dubravka Zrn­čić-Kulenović, mentori Robert Raponja & Dubravka Zrnčić-Kulenović, scenografija Ivica Zupković, koreografija i scen­ski pokret Maja Đurinović, lektor Nina Mance
    izvode: Marta Bolfan, Aja Kobe, Tamara Kučinović, Mi­rela Matošević, Majkl Mikolić, Hrvoje Perc, Ivana Soldo, Mladen Vujčić

    Davor Špišić
    Kaćuše
    redatelj Dražen Ferenčina
    premijera 3. travnja 2008.
    scenografija Ivica Zupković, kostimografkinja Saša Došen, koreografkinja Nikoola Livan­čić, skladatelj Mate Matišić, likovno rješenje plakata Du­bravko Mataković
    izvode: Tatjana Bertok-Zup­ković (Varja), Anita Schmidt (Dunja), Helena Minić (Gru­ša), Marina Bažulić (gošća iz Kanade)

    Ephraim Kishon
    Vjenčani list
    redatelj Robert Raponja
    premijera 1. prosinca 2008. (u Pečuhu)
    (koprodukcija s => Hrvatskim kazalištem Pečuh)

    Boris Aprilov, Tatjana Šuput
    Šest pingvinčića
    redatelj Robert Raponja
    premijera 19. prosinca 2008.
    izvode: studenti glume i lutkarstva Umjetničke akademije u Osijeku


    KAZALIŠTE VIROVITICA

    Agatha Christie
    Mišolovka
    redatelj Dražen Ferenčina
    premijera 1. veljače 2008.
    prevoditeljica Dagmar Ru­ljančić, scenograf Miljenko Sekulić, kostimografkinja Ma­rita Ćopo, oblikovatelj svjetla Damir Gvojić, skladatelj Igor Karlić
    izvode: Helena Minić (Mollie Ralston), Draško Zidar (Giles Ralston), Goran Koši (Chri­stopher Wren), Blanka Bart (Gospođa Boyle), Antun Vr­benski (Major Metcalf), Snje­žana Lančić-Prpić (Gospođica Casewell), Mijo Pavelko (Gos­podin Paravicini), Igor Golub (Narednik Trotter)

    Jasen Boko
    Kazališni sat
    redatelj Dražen Ferenčina
    prmijera 11. travnja 2008.
    asistent redatelja Igor Golub, kostimografinja Vanda Grba, izbor glazbe Mario Nađ
    izvode: Vlasta Golub, Snježana Lančić-Prpić, Antun Vrben­ski, Biserka Vrbenski, Igor Golub

    Draško Zidar
    Ljubav je bol
    redatelj Draško Zidar
    premijera 24. svibnja 2008.
    pročitajte kritiku Olge Vujović

    scenograf Draško Zidar i Ma­rio Nađ, kostimograf Vanda Grba, izbor glazbe Mario Nađ, oblikovanje svjetla Damir Gvojić, Gile band Josip Krzna­rić – Pepi
    izvode: Snježana Lančić-Prpić (Zlatica), Vlasta Golub (Ru­žica), Goran Koši (Edo), Igor Golub (Vjeko)

    Ingeborg von Zadow
    U posjeti kod Katt i Fredde
    redateljica Ivana Peroš
    premijera 28. rujna 2008.
    scenografkinja Ivana Peroš, prijevod Andy Jelčić, kostimografkinja Vanda Grba, skladatelj Igor Karlić, oblikovatelj svijetla Damir Gvojić
    izvode: Snježana Lančić-Prpić (Katt), Blanka Bart (Fredda), Vlasta Golub (Miranda)

    Marin Držić, Damir Mađarić
    Igrajmo Držića
    redatelj Damir Mađarić
    premijera 12. listopada 2008.
    pročitajte kritiku Olge Vujović

    scenografija Miljenko Sekulić, kostimografkinja Marija Šarić-Ban, skladatelj Igor Karlić, oblikovatelj svijetla Damir Gvojić
    izvode: Antun Vrbenski, Mijo Pavelko, Igor Golub, Goran Koši


    HRVATSKA KAZALIŠNA KUĆA, ZADAR

    Steve Galluccio
    Mambo Italiano
    redatelj Robert Raponja
    premijera 12. veljače 2008. (u Splitu)
    (u koprodukciji s => Gradskim kazalištem mladih Split i Udrugom FERR Pula)

    Tennessee Williams
    Staklena menažerija
    redatelj Dražen Ferenčina
    premijera 11. prosinca 2008.
    pročitajte kritiku Maria Županovića

    prijevod Ivo Juriša, dramaturg Jasen Boko, scenograf Darko Petković, kostimograf Marina Svaguša, oblikovanje svjetla Ivo Nižić, oblikovanje tona Renato Zafranović, autor glazbe Daniele di Bonaventura, odabir glazbe Nebojša Lakić, asistent redatelja Mirko Šatalić, majstor tona Renato Zafranović, majstor svjetla Branislav Zafranović, izrada scenografije i rekvizita John Čolak, izrada kostima Marina Svaguša, inspicijentica Emina Šimurina
    izvode: Jasna Ančić (Amanda Wingfield), Helena Kalinić (Laura Wingfield), Hrvoje Zalar (Tom Wingfield), Duško Modrinić (Jim O'Connor)


    KAZALIŠTE LUTAKA ZADAR

    Dražen Ferenčina
    Najveća su šteta droga i cigareta
    redatelj Dražen Ferenčina
    premijera 28. travnja 2008.
    scenografija i lutke Mojmir Mihatov, glazba Davor Gr­zunov, oblikovanje svjetla Ivo Nižić, majstor tona Mate Petričević, voditelj rasvjete Frane Papić, koreografija Sa­nja Petrovski, majstor scene Robert Košta, inspicijent Ra­dojka Kozulić
    izvode: Juraj Aras (Igor), Josip Mihatov (Srećko), Sanja Zalo­vić (Snježana), Anđela Ćurko­vić-Petković (Ana i Učiteljica)

    Lyman Frank Baum
    Čarobnjak iz Oza
    redatelj Dražen Ferenčina
    premijera 26. svibnja 2008.
    dramatizacija Dražen Feren­čina, Davor Grzunov, sceno­grafija i lutke Mojmir Miha­tov, glazba Davor Grzunov, koreografija Sanja Petrovski, oblikovanje svjetla Ivo Nižić, inspicijent Radojka Kozulić, majstor scene Robert Košta, majstor tona Mate Petričević, voditelj rasvjete Frane Papić
    izvode: Gabrijela Meštrović-Maštruko (Dorothy), Dragan Veselić (Strašilo), Juraj Aras (Limeni), Josip Mihatov (Strašljivi lav), Sanja Zalović (Vještica), Zlatko Košta (Oz), Tamara Šoletić, Anđela Ćur­ković-Petković (Pripovjedači, Kalidasi, Leteći majmuni)


    HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE MOSTAR

    Anton Pavlovič Čehov
    Ujak Vanja
    redateljica Nina Kleflin
    premijera 17. prosinca 2008.
    scenografija Miljenko Sekulić, kostimografija Marija Šarić-Ban, izbor glazbe Robert Torre, umjetnički savjetnik projekta Joško Juvančić
    izvode: Ilija Zovko, Velimir Pšeničnik Njirić, Sanda Krgo Soldo, Jelena Kordić / Vanda Boban, Nikolina Marić, Robert Pehar, Dragan Šuvak, Tatjana Feher


    HRVATSKO KAZALIŠTE PEČUH

    Slawomir Mrožek
    Emigranti
    redatelj Želimir Orešković
    premijera 16. svibnja 2008.
    scenograf i kostimograf Gabor Kazinczy, pomoćnik redatelja Đula Beri, rasvjeta Gergely Guczuj, ton János Lamár, rekvizita Jozo Kovačević, garderoba Ktica Bunjevac
    izvode: Slaven Vidaković (AA), Stipan Đurić (XX)

    Ephraim Kishon
    Vjenčani list
    redatelj Robert Raponja
    premijera 1. prosinca 2008. (u Pečuhu)
    (koprodukcija s Gradskim kazalištem Joza Ivakić, Vinkovci)
    scenograf Ivica Zupković, kostimografkinja Zsuzsa Tresz, koreografkinja Éva Bálint, autorica glazbe Irena Popović, lektura Emilija Polić, inspicijent Zorko Bagić
    izvode: Draško Zidar (Elimeleh (Borozovski) Ben Cur, vodoinstalater), Tatjana Bertok-Zupković (Šifra, njegova žena), Petra Cicvarić (Ajala, njihova kći), Slaven Vidaković (Robert Knol, Ajalin vjerenik), Stipan Đurić (Buki, član kibuca), Anita Schmidt (Jafa Birnbojm, susjeda)


    ISPITNE PRODUKCIJE AKADEMIJE DRAMSKE UMJETNOSTI U ZAGREBU, ODSJEK GLUME, ODSJEK KAZALIŠNE REŽIJE I RADIOFONIJE

    Lada Kaštelan
    Posljednja karika
    izvedeno 23. siječnja 2008.

    nastavnici/režija Franka Perković, Mirela Brekalo
    izvode: Iva Mihalić, Petra Sanader, Franka Klarić, Igor Kovač, Silvio Vovk, Andrej Dojkić, Tena Jeić Gajski

    Dubravko Mihanović
    Bijelo
    izvedeno 24. siječnja 2008.

    nastavnici/režija Franka Perković, Mirela Brekalo
    izvode: Luka Barešić, Igor Kovač

    Nikolaj Vladimirovič Koljada
    Kokoš
    izvedeno 27. siječnja 2008

    nastavnici/režija Borna Baletić, Daria Lorenci
    izvode: Maja Posavec, Anastasija Jankovska, Mirna Medaković, Ante Krstulović, Ivan Đuričić

    Anton Pavlovič Čehov
    Što su Tri sestre šapnule Ujaku Vanji kad je proletio Galeb (scene iz djela)
    izvedeno 1. veljače 2008.
    nastavnice/režija Alma Prica, Ivana Boban, suradnica za kazališnu režiju Iva Srnec, produkcija Fran Juraj Prižmić
    izvode: Sanja Crljen, Mirela Videk, Iskra Jirsak, Ivan Bošnjak, Filip Križan, Jan Kerekeš

    Srđan Tucić
    Povratak (dio izvorne drame)
    Janko Polić Kamov
    Mamino srce (scene)
    izvedeno 2. veljače 2008.
    nastavnici/režija Helena Buljan, Doris Šarić-Kukuljica, asistenti Ozren Grabarić (volonter), Olja Lozica
    izvode: Ivan Vukelić, Aleksandra Stojaković, Zoran Pribičević, Mia Biondić, Petar Cvirn, Nika Mišković, Ivan Bošnjak

    Artur Grabowski
    Vrline zapadne civilizacije (elementarna tragedija)
    izvedeno 6. veljače 2008.
    nastavnik/režija Damir Munitić
    izvode: Iva Visković, Karla Brbić, Tomislav Krstanović, Mitja Smiljanić, Goran Bogdan, Una Širanović, Vedran Živolić, Ana Majhenić

    L.A. Latynjin
    Nastasja Filipovna
    izvedeno 7. veljače 2008.

    nastavnici/režija Borna Baletić, Daria Lorenci
    izvode: Nera Stipičević, Stjepan Perić, Damjan Simić, Mirna Medaković

    Autorski rad
    Neka cijeli ovaj svijet ili O .../Pokušaji 7, 8, 10
    izvedeno 4. veljače 2008.
    režija Marina Petković, dramaturgija Tena Bošnjaković, montaža Anja Novković
    izvode: Anastasija Jankovska, Sonja Pregrad, Helena Petković, Petar Sarjanović, Danijela Jurac, Franjo Kuhar, Alma Prica, Zlatan Krajina, Ivana Moškun

    Milan Begović
    Gospođa Sreća ili Pierotovo ranjeno srce
    izvedeno 26. ožujka 2008.

    režija Frana Marija Vranković
    izvode: Sanja Crljen, Ivan Bošnjak, Damjan Simić, Andrej Dojkić, Nera Stipičević

    Autorski rad
    Spektakl o kvascu
    izvedeno 11. svibnja 2008.

    režija Ivana Čoh, mentor Branko Brezovec, glazbu skladali i izvode Ivana Starčević i Matija Antolić, tekst čitali Ivana Bakarić i Nikša Marinović, producentica Petra Glad, snimatelj Dario Hacek, montažer Miro Manojlović, grafički dizajn plakata Lana Hudina
    izvode: Ana Maras, Vanda Vinter, Krunoslav Klabucar, Luka Peroš

    Howard Barker
    Scene sa stratišta
    izvedeno 10.lipnja 2008.

    režija/nastavnici Borna Baletić, Daria Lorenci, produkcija Isa Živanović, Hrvoje Belanović
    izvode: Tena Jeić-Gajski, Igor Kovač, Ante Krstulović, Silvio Vovk, Franka Klarić, Karla Brbić

    Alan Ayckbourn
    Normanovska osvajanja
    izvedeno 18. lipnja 2008.

    nastavnici/režija Franka Perković, Mirela Brekalo Popović, produkcija Rea Rajčić
    izvode: Tomislav Krstanović, Stjepan Perić, Petra Sanader, Mirna Medaković, Andrej Dojkić, Anica Kovačević

    Autorski rad
    Čišćenje
    izvedeno 21. lipnja 2008.

    režija /nastavnik Velibor Jelčić, produkcija Nerma Mehadžić
    izvode: Anastasija Jankovska, Nera Stipičević, Maja Posavec, Ivan Đuričić, Damjan Simić, Mitja Smiljanić

    Roland Schimmelpfennig
    Žena od prije
    izvedeno 22. lipnja 2008.

    nastavnik/režija Damir Munitić, suradnica Helena Petković, ton i glazba Damir Šimunović, produkcija Tina Tišljar, Marija Ratković, Valentina Orešić
    izvode: Mladen Kovačić, Ana Majhenić, Iva Visković, Vedran Živolić, Una Širanović

    Olja Lozica
    Super.briljantni
    izvedeno 27.lipnja 2008.

    nastavnici/režija Helena Buljan, Doris Šarić-Kukuljica, Ozren Grabarić, suradnica za kazališnu režiju Frana Marija Vranković, produkcija Nerma Mehadžić
    izvode: Nika Mišković, Petar Cvirn, Aleksandra Stojaković, Mia Biondić, Ivan Vukelić

    Autorski rad
    Gavella; Esej II
    (Suigraonica za redateljicu, glumce i gledatelje)
    izvedeno 27. lipnja 2008.
    režija Anja Maksić Japundžić, mentor Branko Brezovec, suigračica za dramaturška pitanja Ivona Fliipović-Grčić
    izvode: Vučen Bjelac, Barbara Ivančan, Danijela Kukić, Mitja Smiljanić

    Marin Držić / Petar Zoranić
    Glasi iz planina
    redatelj Rene Medvešek
    premijera 27. srpnja 2008.

    (Festivalski dramski ansambl => Dubrovačkih ljetnih igara i Zagrebačko kazalište mladih u suradnji s Akademijom dramske umjetnosti)