Split 2010.

  • PREMIJERE PROFESIONALNIH KAZALIŠTA I KAZALIŠNIH TRUPA
    priredio Goran Ivanišević © KULISA.eu

    HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE U SPLITU

    Lutz Hübner
    Gretica, str. 89.
    redatelj Dražen Ferenčina
    premijera 15. siječnja 2010.
    pročitajte kritiku Marija Županovića

    prijevod Damir Mađarić, scenograf Dražen Ferenčina, kostimografkinja Najda Kromić, glazbu izabrala Maja Žarković, oblikovatelj svjetla Miroslav Mamić
    izvode: Elvis Bošnjak (Redatelj), Andrijana Vicković (Glumica)

    Jean-Baptiste Poquelin Molière
    Škola za žene
    redatelj Andrzej Sadowski
    premijera 16. siječnja 2010.
    pročitajte kritiku Marija Županovića

    scenograf Andrzej Sadowski, kostimografkinja Marija Žarak, jezična savjetnica Jagoda Granić, izbor glazbe Domenico Briški, oblikovatelj svjetla Zoran Mihanović
    izvode: Frane Perišin (Arnolphe), Goran Marković (Horace), Nikola Ivošević (Alain), Andrea Mladinić (Georgette), Bruna Bebić Tudor (Crysalde), Ante Čedo Martinić (Enrique), Trpimir Jurkić (Oronte), Anastasija Jankovska (Agneza), Nives Ivanković (Notar-bilježnik)

    Simon Bent, prema romanu Ingvara Ambjørnsena
    Elling
    redatelj Jasmin Novljaković
    premijera 23. ožujka 2010.
    pročitajte kritiku Ane Gospić

    prijevod Belmondo Miliša, scenograf Zlatko Kauzlarić – Atač, kostimograf Sonja Obradović, scenska glazba Mirko Krstičević, scenski pokret Jasminka Petek-Krapljan, oblikovanje svjetla Srđan Barbarić, video Ivica Mušan
    izvode: Nenad Srdelić (Elling), Nikola Ivošević (Kjell Bjarne), Enes Kišević (Alfons Jorgensen), (Josip Zovko Frank Ashley), Arijana Čulina (Reidun Nordsleten), Tajana Jovanović (Johanne), Andrijana Vicković (Gunn)

    William Shakespeare
    Hamlet
    redatelj Aleksandar Ogarjov
    premijera 7. travnja 2010.
    pročitajte kritiku Tomislava Kureleca

    prijevod Milan Bogdanović / redakcija prijevoda Josip Torbarina,
    scenografkinja i kostimografkinja Vera Martinova, asistentica redatelja Marica Grgurinović, redatelj video materijala Dan Oki, izbor glazbe Aleksandar Ogarjov, scenski pokret Jasminka Petek Krapljan, oblikovanje svjetla Zoran Mihanović, oblikovanje zvuka Tomo Luetić, jezična savjetnica Jagoda Granić, uvježbavanje zbora i glazbeni aranžmani Domeniko Briški, scene mačevanja uvježbao Stipe Mađor Božičević, konsekutivni prijevod Valentina Čobanov, Tamara Mravić, inspicijent Mark Anton Gančević
    glavni snimatelj video-materijala Boris Poljak, svjetlo i asistent snimatelja Tonći Gačina, podvodni snimatelj Joško Bojić, asistent režije Toni Mijač, montažer Žare Batinović
    izvode: Mijo Jurišić (Hamlet, danski kraljević), Ante Čedo Martinić (Klaudije, danski kralj), Ksenija Prohaska (Gertruda, danska kraljica, majka Hamletova), Frane Perišin (Duh Hamletova oca), Trpimir Jurkić (Polonije, prvi dvorski tajnik), Anastasija Jankovska (Ofelija, Polonijeva kći), Nikša Arčanin (Laert, Polonijev sin), Marko Petrić (Horacije), Duje Grubišić (Rosencrantz), Goran Marković (Guildenstern), Elvis Bošnjak (Grobar), Vicko Bilandžić (Marcel), Matija Kačan (Bernard ), Tihomir Šiškov (Fortinbras), Vanja Senjanin (Mali Hamlet), Barbara Sumić (Pjevačica u Hamletovoj predstavi), Jelena Bajto, Mira Prvinić, Stefan Kokoškov, Ivan Gabrilo, Ante Ivić, Edo Marić, Franjo Pavić, Božidar Kučić, Vjekoslav Štambuk, Vicko Ivanišević, Juraj Hrepić (Glumačka družina)

    Sirkku Peltola
    Konj
    redateljica Nenni Delmestre
    premijera 9. prosinca 2010.
    pročitajte kritiku Viktorije Franić Tomić

    prijevod i adaptacija Nenni Delmestre, scenografija, glazba, asistentica redateljice Lina Vengoechea, kostimografkinja Danica Dedijer, jezična savjetnica Jagoda Granić, oblikovanje svjetla Zoran Mihanović
    izvode: Snježana Sinovčić Šiškov (Anica), Trpimir Jurkić (Lovre), Zoja Odak (Baba), Andrea Mladinić (Marica), Duje Grubišić (Jole), Matea Elezović (Jele), Milena Blažanović (Kristina)


    SCENA 55 HNK SPLIT

    Georges Perec
    Povišica
    redatelj Goran Golovko
    premijera 4. prosinca 2010.
    pročitajte kritiku Viktorije Franić Tomić

    prijevod Vjenceslav Kapural, izbor scenske glazbe Goran Golovko, kostimografkinja Marija Žarak, suradnik za scenski pokret Alen Čelić, grafički suradnik Tihomir Snitko, oblikovatelj svjetla Miro Mamić
    izvode: Anastasija Jankovska, Goran Marković, Alen Čelić


    PLAYDRAMA

    Dubravko Mihanović
    Marjane, Marjane
    redatelj Mislav Brečić
    premijera 11. ožujka 2010.
    (koproducent Gradsko kazalište lutaka Split)

    dramaturginja Tajana Gašparović, scenograf Ozren Bakotić, kostimografkinja Sonja Obradović, skladatelj Stanislav Kovačić, oblikovanje svjetla Duško Šteković, inspicijent Davor Lalić
    izvode: Elvis Bošnjak, Marko Petrić, Duje Grubišić, Matija Kačan, Anica Kovačević, Elena Orlić, Stanislav Kovačić, Bea


    GRADSKO KAZALIŠTE MLADIH SPLIT

    Petar Bosnić
    Ukradena lopta
    redatelj Petar Bosnić
    premijera 13. svibnja 2010.
    video i 3D oblikovanje Nenad Glavan, glazba Jakša Matošić, kostimografkinja Naida Kromić, pokret Alen Čelić
    izvode: Vinko Mihanović, Nada Kovačević, Mia Roknić, Slavko Sobin, Franko Strmotić, Jolanda Tudor, Vanda Boban, Filip Golubović, Nato Pivalica

    Donald Churchill
    Pitur
    redatelj Stojan Matavulj
    premijera 7. listopada 2010.
    pročitajte kritiku Viktorije Franić Tomić

    adaptacija Stojan Matavulj, scenograf i kostimograf Marin Gozze, skladatelj Jadran Vušković
    izvode: Ana Gruica, Nikola Ivošević, Nada Kovačević

    Ivica Ivanac
    Mačak s onoga svijeta
    redatelj Ladislav Vindakijević
    premijera 16. prosinca 2010.
    pročitajte kritiku Viktorije Franić Tomić

    obrada Ladislav Vindakijević, scenografkinja Dinka Jeričević, kostimografkinja Marija Maca Žarak, glazba i tekst songova Mate Matišić, koreografija Đurđica Kunej, oblikovanje svjetla Miho Dolina
    izvode: Mia Roknić (Mačak), Vinko Mihanović (Čarobnjak), Nada Kovačević (Kralj), Lidija Florijan (Kraljica), Jagoda Kumrić (Kraljevna), Slavko Sobin (Mladić), Filip Golubović (Dvorjanin), Ivana Budimir, Lucija Ćurak, Nato Pivalica, Ante Majić / Ana Nikolić, Stipe Tadin, Jelena Galić, Edita Kolombo (Kor)


    GRADSKO KAZALIŠTE LUTAKA SPLIT

    Lada Martinac Kralj
    Pupoljak
    redateljica Vedrana Vrhovnik
    premijera 24. veljače 2010.

    lutke i scena Vesna Balabanić, kostimografkinja Marija Žarak, skladatelj Nenad Šiškov
    izvode: Andrea Majica (Pupoljak), Milana Buzolić Vučica (Djevojčica Lucija), Alin Majica (Lucijina mama, Ružica 3), Branimir Rakić (Pauk Max), Sanja Vidan (Vrabac Živac), Ivan Medić (Ružica 1), Milena Blažanović (Ružica 2), Belmondo Miliša (Debelićka)

    Omer Rak
    Sablasni šešir
    redatelj Dražen Ferenčina
    premijera 16. rujna 2010.
    asistent redatelja Ivan Medić, kreatorica lutaka Sunčica Jerković, kostimografi i scenografi Iva Matija Bitanga i Leo Vukelić, skladatelj Igor Karlić, scenski pokret i koreografija Alen Čelić, oblikovanje svjetla Duško Šteković, oblikovanje tona Bojan Beladović, inspicijent Franko Perić
    izvode: Branimir Rakić, Sanja Vidan, Srđan Brešković, Milana Buzolić-Vučica, Ivan Medić, Milena Blažanović

    Slavčo Malenov (prema bajci Ebbe Langenskiöld Hoffmann)
    Bajka o raspjevanom stablu
    redatelj Slavčo Malenov
    premijera 28. rujna 2010.
    jezična obrada Belmondo Miliša, asistent redatelja Branimir Rakić, kreator scenografije i lutaka Vasil Rokomanov, kreatorica kostima Silva Bačvarova, skladatelj Vladimir Džambazov, oblikovanje tona Bojan Beladović, oblikovanje svjetla Duško Šteković, inspicijent Franko Perić
    izvode: Branimir Rakić (Kralj, Golub, Tužni Princ), Milena Blažanović (Mala Princeza), Ivan Medić (Vještica, Orao), Alin Majica (Mala Sirena, Morska Bakica)

    Belmondo Miliša (prema talijanskoj narodnoj priči)
    Košulja sretnog čovjeka
    redatelj Goran Golovko
    premijera 17. studenog 2010.
    likovno oblikovanje predstave i izrada lutaka Sunčica Jerković
    izvodi: Belmondo Miliša


    SPLITSKO LJETO

    Ivan Kovačić
    Smij i suze starega Splita
    redatelj Goran Golovko
    premijera 19. srpnja 2010.
    pročitajte bilješku Vlatka Perkovića

    adaptacija i dramatizacija Olja Lozica, scenografkinja Ivana Poljak, kostimografkinja Marija Maca Žarak, oblikovanje svjetla Zoran Mihanović, scenski pokret Alen Čelić, glazbena suradnica Nela Bujas Luketić, jezična savjetnica Jagoda Granić
    izvode: Ratko Glavina (Ivan Kovačić), Zoja Odak (Baba Filomena Kovačić), Nenad Srdelić (Did Petar Kovačić), Vicko Bilandžić (Otac Špiro Kovačić), Bruna Bebić Tudor (Mater Marjeta Kovačić), Trpimir Jurkić (Brat Petra Kovačića), Snježana Sinovčić Šiškov (Tet' Ane, žena Osibova), Tihomir Šiškov (Frane Kovačić, brat Ivanov), Nikša Arčanin (Stipe Bala, ridikul), Nives Ivanković (Jovana Keperova), Zdeslav Čotić (Jozo Keper, Kando Gradelica, Vlaj, Vlasnik dućana, Svećenik), Tajana Jovanović (Dujka, Marica Prlainka, Gospoja s kapelinon), Andrijana Vicković (Franica, Majka Prlainka), Goran Marković (Momak, Zermo, Bepo, Kapo o' škovacini, Fabjan Kaliterna, Dite o' dišpeta, Ćozot, Gospodin), Bruno Ledenko, Pjerino Luketić (Djeca)

kritike i eseji